Yalnız seyahat etmenin avantajları

Lefty

Yönetici
Board Admin
Mesajlar
29,446
Puanları
293
Tepkime puanı
22,755
Belirli bir yaşa kadar ailemiz tarafından sağlanan olanaklar içerisinde büyüyoruz ve onlarla planlar yapıyoruz. Peki en çok istediğiniz bir yere veya ülkeye sırf çoğunluğun istediği olmadığı için gitmediğiniz oldu mu? Sanırım her birimiz böyle durumları deneyimliyoruz.

Belirli bir olgunluğa ulaştıktan sonra veya bu olgunluğa ulaşma evresinde kendimize verebileceğimiz en güzel hediye: Tek başımıza yaptığımız seyahatler. Yoğun gündelik hayatımızda sürekli belirlenmiş bir aralıkta çalışıyor veya okula gidiyoruz. Fakat bu döngünün dışında bir hayat olduğunu da kendimize hatırlatmak gerekiyor.

İşte hep birlikte sizler için kendinizle yeniden bağlantı kurmanıza sağlayacak yalnız seyahat etmenin faydalarını inceliyoruz

Özgüven ve bağımsızlık hissiniz artsın
Daha önce konuşmadığımız bir dili konuşmaya çalışmak, hiç bulunmadığımız bir bölgede yolları bulmaya çalışmak ve dahası bunların hepsini yanımızda biri yokken, tek başımıza yapmak bize inanılmaz derece özgüven katabilir. Aynı zamanda, tek başınıza olmanın verdiği diğer bir avantaj ise kendi planınızı yapabilmeniz ve esnek olabilmenizdir.

Yeni insanlarla tanışmak gibisi yok
Bazen uzun süredir aradığımız dostluğu hiç ummadığımız yerde bulabiliyoruz. Tek başınıza yapacağınız seyahatte farklı ülkelerden ve farklı milletlerden insanlarla tanışmak, size ömür boyu sürecek ilişkiler kazandırabilir.

Kendinizi tanıyın
Bazı ekstrem durumlarda, ben bunu ‘asla’ yapmam dediğimiz zamanlar olmuştur. Fakat tek başımıza tanımadığımız bir ülkede bulunurken, şartlar gereği bu ‘asla’ kavramını ortadan kaldırmamız gerekebiliyor. Asla yemeyeceğiniz bir yemek türü, asla girmeyeceğiniz bir deniz, asla gidemeyeceğiniz yerler… Yeni keşifler yapabileceğiniz ve kendinizin farklı bir boyutunu tanıyabileceğiniz yalnız seyahat fikrine bir kulak verin.

Kaynak

 

Lefty

Yönetici
Board Admin
Mesajlar
29,446
Puanları
293
Tepkime puanı
22,755
Kendine göre plan yapabiliyor ve zamanı da istediğin gibi kullanabiliyorsun ayrıca gittiğin yerlerde mutlaka birileri ile tanışıyor, sohbet etme imkanı buluyorsun ancak yine de güven duyulmayan hiçbir yere gitmemek ve ortama da girmemek gerekiyor.
 

Serçe

Üye
Mesajlar
25,362
Puanları
188
Tepkime puanı
14,142
Kafa dengi bir arkadaşınla seyahat etmek gibisi yok bence
 

Nyctophilia

Altın Üye
Mesajlar
11,165
Puanları
293
Tepkime puanı
7,181
Tatil anlayışım dinlenme üzerine benim.
Hem eğlenip hem de dinlendiğini iddia eden insanlar garip.
 

Lefty

Yönetici
Board Admin
Mesajlar
29,446
Puanları
293
Tepkime puanı
22,755
Kafa dengi bir arkadaşınla seyahat etmek gibisi yok bence
Zaman sorunu yaşanabiliyor ancak turizm sektörünün içinde olunca zaten her gittiğin yerde bir tanıdık var, istesen de yalnız kalamıyorsun.:)
 
Üst Alt