sohbet odaları

Yanlış yapıyorum...

Buhâri

Kayıtlı Üye
Biliyorum, bunun farkındayım da. Ama bir türlü engel olamıyorum bu duruma. Sâdece bir durum değil, bir kaç durumda yanlış yapıyorum; Severken, gülerken, ağlarken, üzülürken... Bazı şeyleri yerinde ve zamanında, ya da dozunda yapamadığımdan belki de bu kadar negatifim.

Öyle işte...

EkSen

Altın üye
Ben bunu itiraftan saymam aga .. Dökül az daha :)

Classiic

Platin Üye
yanlış yaptığın konu ne mesela.

Buhâri

Kayıtlı Üye
Ben bunu itiraftan saymam aga .. Dökül az daha :)
Yüzme konusunda pek tecrübeli değilim muhterem :) O yüzden fazla derinlere açılamam. Yanlış yaptığımı biliyor olmam en büyük kârım. Diğer yanlış yapanlara da örnek olur umarım.

EkSen

Altın üye

Yüzme konusunda pek tecrübeli değilim muhterem :) O yüzden fazla derinlere açılamam. Yanlış yaptığımı biliyor olmam en büyük kârım. Diğer yanlış yapanlara da örnek olur umarım.
Hım hımm .. Şimdi senin ruhsal fotokoponi çıkaracağım .. Büyük hata ettin, bu kadarcık bilgi bile bana yeter :)
Şaka şaka .. Anladığım kadarıyla içinde ukteler ve kurallar bir odaya sığışmışlar birbirlerini iteleyip kakalıyorlar ..
Bazen " neden yapamadım ki " diye sorgular insan .. Belki de yapmaman hayırlısı olandı .. Bunu anlamak için HUZURUN var mı yok mu ona bak .. Varsa İYİ Kİ YAPMAMIŞIM de geç ..

Buhâri

Kayıtlı Üye
yanlış yaptığın konu ne mesela.
Dedim ya, severken misal; Sevgilimin de bir imtihanda olduğunu unutuyorum. Çok kör oluyorum bazen. Sevdiğimin özgürlüğünü gölgeliyorum. Kasıtlı yapmıyorum elbet, art niyetle de değil ama, onu yeri geliyor sıkıyorum, üzüyorum...

Dedim ya, ağlarken misal; İmtihanda olduğumu ben de unutuyorum. Yer yer isyankolik dalgasına bağlıyorum, nefsime uyuyorum, şeytana uyuyorum.

Kısacası, genel olarak yaşarken çok yanlış yapıyorum. Ne doğru dürüst af diliyorum, ne doğru dürüst şükür ediyorum. Bilemiyorum; Sanırım kulluk konusunda sınıfta kalıyorum.

Buhâri

Kayıtlı Üye
Hım hımm .. Şimdi senin ruhsal fotokoponi çıkaracağım .. Büyük hata ettin, bu kadarcık bilgi bile bana yeter :)
Şaka şaka .. Anladığım kadarıyla içinde ukteler ve kurallar bir odaya sığışmışlar birbirlerini iteleyip kakalıyorlar ..
Bazen " neden yapamadım ki " diye sorgular insan .. Belki de yapmaman hayırlısı olandı .. Bunu anlamak için HUZURUN var mı yok mu ona bak .. Varsa İYİ Kİ YAPMAMIŞIM de geç ..

Demir tokluğunda ve kıvamı olgun tavsiyelerin var. Eyvallah, eksik olma. Huzur konusunda fakirlikte başı çekebilirim. Zaten bu yüzden kederlidir ruh hâlim.

İyi ki yapmamışım modunda değilim pek, ama yapamayıp üzüldüklerim de var elbet.

Mueddeb

Platin Üye
Herkes yanlış yapar, yapıyoruz da malesef, önemli olan farkında olmak. Siz farkındaysanız yanlışlarınızı azaltacağınız anlamına gelir bu.

Birde yanlışını farketmeyenler var mesela.

R

Restful

Guest
Hata biz insanlara özgü birşey hepimiz zaman zaman ne kendimizi ne duygularımızı kontrol edemiyoruz sonunda üzüleceğimiz pişmanlık duyacağımız şeyler yapabiliyoruz.Ama sen çok şanslısın bunların imtihan olduğunun farkında olmak her kula nasip olmaz.

T

Tuğra

Guest
Şunu fark ettim. Görüşlerini uç noktalarda savunanlar, aşırıya kaçanlar, beşer hevesler için kalp kıranlar forumda pek tutulmamış. Konuya yorum yapanlardan biri de buna dahil.

Buhari mahlaslı arkadaş. Forumu hala takip ediyor musun yada buraya üye misin bilmiyorum. Forumda dindar bir görüntü çizmişsin. Sanırım bu şekilde bilinmişsin. Ve bir itiraf konusu açmışsın. Yazdıklarından ötürü sana hatırlatmak istediğim bir şey olacak. Ego...

Egoizmin, bilimle uğraşan gayrimüslim bir takım adamlarca, İslamiyette çok anlatılan nefs olduğuna kanaat getirirler. Ego veya nefs, adına ne dersen de. Fakat bünyende barındırma...

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)