sohbet odaları

Yeni Doğan Bebeğin Saçı Nasıl Kurutulur?

izmirli

Altın üye
Katılım
7 Şubat 2014
Mesajlar
8,859
Puanları
63
Konum
Bize her yer Izmir
Tepkime puanı
417
Yeni doğan bebeklerin de her insan gibi belirli aralıklar ile yıkanması ve temizlenmesi gerekir. Bebeğin mikroplardan arındırılması sağlıklı bir gelişim adına oldukça önemlidir. Aksi taktirde bebekte bazı mikrobik hastalıklar baş gösterebilir. Bebeğin yıkanması kadar yıkama sonrasında yapılması gereken işlemler de önemli bir konumda yer alır. Bunlardan biri de yeni doğan bebeğin saçı nasıl kurutulur? sorusu ile karşımıza çıkar. Yeni doğan bebek belirli bir aya gelmiş ya da gelişim sürecinin ilerleyen safhalarındaki bebeklere göre nazik bir yapıdadır. Yıkarken nasıl hassas ve yavaş hareketler sergileniyorsa saç kurutma esnasında da aynı tavır devam etmelidir. Kısacası bebeğin hassas bir dönem içerisinde olduğu hiçbir zaman unutulmamalıdır.

Yeni doğan bebeğin saçı kurutulurken dikkat edilmesi gerekenler


Uzmanlar yeni doğan bebeklerin saçları kurutulurken ilk olarak dikkat edilmesi gereken hususlar arasında hassas davranılmasını önermektedir. Bunun yanında bebeğin saçlarının fön makinesi ya da benzeri aletler kurutulmaması gerekir. Fön makineleri genel olarak yetişkinler için de tavsiye edilen bir kurutma şekli değildir. Bu yüzden yeni doğan bir bebeğin de saç kurutma makinesi yardımı ile saçlarının kurutulmaması önemli bir husustur.

Yeni doğan bebeğin yıkanmasının ardından pamuklu ve yumuşak bir havlu ile hafifçe saçlarına uygulama yapılarak saçlar kurutulabilir. Bu esnada acele edilmemeli ve yavaş hareketlerle bebeğin saçlarında ıslak yer kalana kadar iyice kurulanmalıdır.

Alıntı~
 

Noah

Platin Üye
Katılım
28 Aralık 2014
Mesajlar
13,773
Puanları
93
Tepkime puanı
829
Yeni doğan bebeğin saçı olurmu yahu kel olur ;)
 

Soğuk Kahve

Gümüş Üye
Katılım
12 Mayıs 2014
Mesajlar
6,905
Puanları
36
Yaş
115
Tepkime puanı
0
Pamuklu bezle incitmeden yavas yavas :)
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Üst