IRCForumları - IRC ve mIRC Yardım ve Destek Platformu - Duyuru : PAscal - Delphi - Delphi.Net
Flood ve Telif Hakları Hk.
Üyelik Tarihi: 07 Nisan 2019
Mesajlar: 616
Aldığı Beğeni: 180
Beğendikleri: 5
10 Nisan 2019 , 01:00
Daha fazla yazi gorebilmek icin UYE OLmalisin.
Flood Hakkında

Bir konuda(topicte) sürekli alt alta, 2 veya daha fazla mesaj atmaya flood denir.

Mesajınızı eksik veya yanlış yazdığınızı düşünebilirsiniz. Yeni bir mesaj atmak yerine "DÜZENLE" butonundan eski mesajınızı düzeltmelisiniz. Eğer eski mesajınızın üzerinden belli bir süre geçmiş ve o mesajla ilgili işlem yapamıyorsanız "MODERATOR'E BİLDİR" butonu kullanarak açılan pencereden yeni mesajınızı bize iletebilirsiniz.

Uyulması gereken flood kuralı:

Ard arda gelecek şekilde mesaj atmaktan kaçının. Araya bir mesaj girecek şekilde mesaj gönderebilirsiniz, eğer mesaj eklenmemiş ise üzerinden 24 saat geçmesi halinde konu başlıklarına yanıt verebilirsiniz.

Telif Hakkı

Telif hakkı, herhangi bir bilgi veya düşünce ürününün kullanılması ve yayılması ile ilgili hakların, yasalarla belirli kişilere verilmesidir. Kısaca, orijinal bir yapıtın, eserin kopyalanmasına veya kullanılmasına izin vermeme hakkıdır.

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu
(Okumak için tıklayın)


Buna bağlı olarak forum dahilinde;

  • Telif hakkı içeren resim ve imza kullanılması durumunda,
  • Telif hakkı içeren, yazarının/şairinin izni olmadan kullanılması yasaklanmış her türlü içeriği izinsiz yayınlayan, çeşitli sanatçıların tescilli şarkılarının Mp3 dosyaları, sanatçıların müzik klip / videolarını, farklı formattaki şarkı/eser dosyalarının paylaşımı ve dağıtımının yapılması durumunda,
  • Kendi yazmadığı halde başkasına ait olan telif haklı yazı, şiir, deneme, makale gibi yazıları sahiplenerek kendi yazmış gibi görünülmesi durumunda,
  • İzinsiz yayınlanamaz ibareli olan telif haklı resimlerin site paylaşımında kullanılması durumunda,

Bahsi geçen kural ihlallerinde bulunan kullanıcılar forumdan uzaklaştırılacak ve ilgili içerik forum yönetimi tarafından geri dönüşümsüz olarak silinecektir.

Kurallar çok açık ve net olmakla birlikte IRCForumlari.Com.TR yönetimi üye(ler)ini uyarma mecburiyetinde değildir.

IRCForumlari.Com.TR Yönetim Adına.