Wordpress Sitelerden Nasıl Para Kazanılır? - IRCForumları - IRC ve mIRC Yardım ve Destek Platformu
User Tag List

Standart Wordpress Sitelerden Nasıl Para Kazanılır? #1
Üyelik Tarihi: 22 Mart 2019
Nereden: istanbul
IRC Sunucusu: Emekli
Web Adresi: Webmaster.com
Mesajlar: 1.162
Aldığı Beğeni: 959
Beğendikleri: 673
03 Kasım 2019 , 17:04
Alıntı ile Cevapla
2003 yılında kurulmuş olan GPL lisanslı, PHP ve MySQL altyapısı kullanılarak yazılmış bir kişisel yayın,blog sistemidir.
Ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcuttur. Ücretsiz sistemi pek kullanışlı olmasa da 1 domain ve hosting satın alarak daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.
Blogger'daki bazı olanaklar Wordpress'te de bulunmaktadır.Bunlar ücretsiz temalar,kullanım kolaylığı ve istatistik tutabilirsiniz.

Blogger'dan farklı olarak daha detaylı ve estetik bir yapıya sahiptir.İçerikte kuracağınız ücretsiz eklentiler sayesinde birçok kolaylık sağlamaktadır.Görüntü olarak temaları daha estetik ve kullanışlıdır.Uzman kişiler tarafında içerikleri daha kolay değiştirilebilir ve güzel sonuçlar çıkarılabilir.
Dünya üzerinde giderek yaygınlaşarak büyük bir pay sahibi olmaya başlamaktadır. Google ile işbirliği içerisindedir ve SEO konusunda çok yararlı sonuçlar elde edilebilmektedir.
Blogger'dan farklı olarak 1 domain satın almak yetmemektedir,güzel çalışmalar çıkarabilmek için yatırım istemektedir.Fakat Adsense alma konusunda çok zorlanmazsınız.Yine özgün içerikler ve sağlam bir emek vererek güzel gelirler elde edebilirsiniz.Peki nasil para kazanılır?

Birçok reklam şirketi Wordpress tabanlı siteleri kabul etmektedir,yani tek seçeneğiniz Adsense değildir.Yine kendi içerisinde 4 adet plan bulunmaktadır.
Bunlar: Ücretsiz-Kişisel-Premium-Business planlarıdır.
Farklı fiyatları ve avantajları bulunmaktadır.Sosyal medya ile doğrudan bağlantı kurabileceğiniz,içerik çekebileceğiniz ve özgün paylaşım yapabileceğiniz eklentileri mevcuttur.Blogger'a oranla hemen her işi sizin yapmanız beklenmektedir,hazır sistemleri daha basittir fakat gelir potansiyeli daha fazladır.Ayrıca Wordpress içerisine çeşitli botla kurarak size kolaylık sağlayabilmektedir.
Güzel bir domain,sağlam ve hızlı altyapılı bir hosting ve bolca emekle birçok gelir kapısı mevcuttur.Paravan olarak kullanabilir,tanıtım yazıları satabilir,banner reklamlar koyabilir veya link kısaltma servislerini kullanabilirsiniz.

Bol kazançlar : o
__________________
İT ürür, kervan yürür.

« Önceki Konu Sonraki Konu »

Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)